All filters
Attract lovely vibes throughout the day with these heart-shaped 0.09 carat diamond studs crafted in 18K gold. These earrings will add the glow of delicate romance to your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000746059 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹23,135(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,400 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,084 |
| Total Price | ₹37,186 |