All filters
To baffle onlookers wear this artistic diamond ring at the party or at the office. The people would be jaw-dropper by the beauty of this ring. Give it a go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357317 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.92 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹32,322(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,072 |
| Making Charge | ₹6,142 |
| GST (3%) | ₹1,667 |
| Total Price | ₹57,203 |