All filters
Give your entire look an artistic glow with this lovely diamond ring inspired from the beautiful perforated leaves of the tropical Monstera plant. Flaunt this gorgeous diamond ring at social gatherings or casual get-togethers and add a touch of nature to your look without compromising your style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000657512 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,985 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,157 |
| Total Price | ₹39,706 |