All filters
Vogue- when we heard about this word, the very first thing that comes in mind is fashion, attitude, and image. This beautiful rose gold diamond pendant will make you hit the floor.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511347 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹16,146(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,480 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,287 |
| Total Price | ₹44,170 |