All filters
Feel like a diva and turn heads with these artistic diamond studs encrusted with 0.19 carat diamonds in 18K gold. Express your love for trendy jewellery and create a unique style statement with these contemporary studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000623270 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,489 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,224 |
| Total Price | ₹42,019 |