All filters
Precious things we never wanna loose and this exceptional diamond enhanced rose gold flower pendant showcased pendant will make your look an attraction point for everyone. This gonna manifest your modish look. Flaunt your glamorous natural look every day by opting. with kurti, denim and formal wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000491775 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.66 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹7,306(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,120 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹632 |
| Total Price | ₹21,683 |