All filters
Step into contemporary elegance with these striking gold stud earrings, where sharp geometric shapes meet fluid, graceful lines. Featuring two sparkling diamond-studded triangles embraced by polished gold curves, these earrings create a dynamic interplay of light and form. Perfect for pairing with street-chic outfits or elevated casualwear to add an instant edge.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000768600 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,760 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹915 |
| Total Price | ₹31,395 |