All filters
Add a spark of aura to your life with these stunning diamond studs. They are given the design of an arrow studded with sparkling 0.31 carat diamonds in 14K gold, both the pair of diamond studs must be adorned in opposite directions to look your best. Ideal for everyday purposes and with any kind of attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000618594 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,520 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,773 |
| Total Price | ₹60,849 |