All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹56,634You save - ₹6,900
This men diamond pendant encrusted with 0.26 carat diamonds and a blue coloured stone will let you flaunt your prosperity in style. Add to your charm with this geometric styled pendant crafted in 14K gold and amaze everyone.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000261167 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Stone Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹25,801(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,602 |
| Stone Value | ₹1,375 |
| Making Charge | ₹1,507 |
| GST (3%) | ₹1,449 |
| Total Price | ₹49,734 |