All filters
Imagine laughter, swinging steps and the swirl of frills every time you wear these diamond long earrings beautifully designed with 0.22 carat diamonds studded in 18K rose gold. These elegant diamond long earrings sing the same vivacious tune. A mirror will be your best guide to go for it.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255086 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,676 |
| Total Price | ₹57,512 |