All filters
Elevate your everyday sparkle with this contemporary diamond bypass bracelet. Designed with a sleek, slender profile and a modern open-ended design, this piece features mismatched floral elements for a touch of curated imperfection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000862853 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.27 carat
|
| Gold Value | ₹12,178(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,110 |
| Making Charge | ₹8,355 |
| GST (3%) | ₹1,370 |
| Total Price | ₹47,013 |