All filters
Water is one of the most valuable substances on earth. To get inspired by that essence, we have designed a double loop diamond pendant which signifies the aqua drops that give you peace and prosperity in your life. Adorn this pendant to look graceful and elegant with any outfit at the party or occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000553297 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,855 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,812 |
| Total Price | ₹62,199 |