All filters
Make your life full of food, celebrations and dancing. Wear this jubilant diamond unisex ring with a perforated design that renders the essence of truth. Wear it at merry making sessions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417269 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,728 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,925 |
| Total Price | ₹1,00,413 |