All filters
Angles are like the invisible hand which brings the world's happiness and peace for a human being. A gold diamond pendant with a bird structure portrays the dignity and the significant touch that every woman has. Adorn this pendant with all of your outfits that make you feel like a free bird.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546188 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,400 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,422 |
| Total Price | ₹48,802 |