All filters
Just like an amulet gives you protection against every odd, this beauteous diamond mangalsutra inspired by the same will make you feel more secure about the safety of your spouse. Ideal for daily wear, this amazing mangalsutra by Senco has 0.67 carat shimmering diamonds studded in 14K rose gold. Flaunt it and create a style statement wherever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000647317 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 6.16 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.67 carat
|
| Gold Value | ₹53,186(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹57,639 |
| Making Charge | ₹12,042 |
| GST (3%) | ₹3,687 |
| Total Price | ₹1,26,554 |