All filters
Amaze everyone around you with the dazzle of this unique diamond pendant crafted to add some prettiness to your daily look. The spherical pattern dominating the design of this diamond pendant is encrusted with diamonds to make it perfect for both day and night. Flaunt this piece of accessory with anything contemporary and dazzle every day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662434 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,641 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,442 |
| Total Price | ₹49,490 |