All filters
These shimmering diamond studs designed with a wheel motif are especially made for you to enhance your appeal with their shine. 0.4 carat diamonds are encrusted in 18K rose gold to give you a more sober and beautiful look with an array of diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000596982 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,940 |
| Total Price | ₹66,590 |