All filters
Simple is beautiful and so is this alluring diamond ring. The numerous diamonds will make you feel like a queen every time you wear them. The gold path meeting the cluttered diamonds on either side makes this ladies' diamond ring look a bit different from the traditional ones. Add this diamond ring to your jewellery collection and let its simplicity highlight the beauty of your life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000546454 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,092 |
| Total Price | ₹37,480 |