All filters
An alluring piece of jewellery never disappoints the praising effect. These diamond studs with 0.19 carat diamonds encrusted in 18K gold are as adorable as exceptional. Best goes with office wear to show your confidence.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000532435 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹10,448(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,063 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹1,434 |
| Total Price | ₹49,205 |