All filters
Experience the magic of the trio with this desirable diamond ring designed perfectly with three sparkling diamonds in a sleek design. This diamond ring is pretty and light, both on your finger and wallet. Go light on your everyday jewellery by pairing this alluring diamond ring with your office wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000599860 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,258 |
| Total Price | ₹43,179 |