All filters
The perfect gift for your lady love, this 0.14 carat diamond ring is crafted in 18K rose gold with a lightweight design for everyday use. Express your feelings with this stylish piece of accessory and let the shimmering diamonds symbolize your everlasting commitment.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000736711 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,310 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹976 |
| Total Price | ₹33,491 |