All filters
The aesthetic appeal of a blossomed daisy is best reflected through these alluring 0.18 carat diamond studs inspired by the same. Sparkling diamonds in each petal enhance the beauty of the one in the middle and make you feel beautiful every moment. Flaunt them to complete your look and soak in the essence of floral beauty in 18K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659244 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.19 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹35,311(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹7,672 |
| GST (3%) | ₹1,726 |
| Total Price | ₹59,229 |