All filters
Enjoy this monsoon along with the feeling of a real drop of water by choosing these 0.13 carat diamond danglers. Geometric-style karigari with sparkling diamonds will make it easier for you to flaunt your beauty. Allure your look with these diamond danglers in 14K gold at the next party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144207 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,419 |
| Total Price | ₹48,708 |