All filters
Grab the attention of the crowd and glow in your own aura by adding this diamond pendant to your collection. The curving sleek diamond work is so fine and detailed that you will be amazed. Wear it along any of your attire and set to dazzle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000619027 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | G-EF-VS |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹10,448(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,310 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹1,501 |
| Total Price | ₹51,519 |