All filters
Bring more affection and love to your life by choosing this glamorous diamond pendant with three heart motifs placed simultaneously. The skillful placement of 0.18 carat shimmering diamonds in 18K gold highlights the expertise of our karigars. The pendant with a heart-shaped diamond in the centre is effortlessly elegant. Bring more shine to your style and look by flaunting this pendant with your daily attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000680234 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,767 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹1,063 |
| Total Price | ₹36,484 |