All filters
Fall in love with the artistry portrayed during a ribbon dance with these adorable 0.14 carat diamond studs resembling heart patterns. The design crafted in 14K gold reminds us that women are like ribbons who can adapt themselves to various circumstances.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000696435 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹26,593(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,417 |
| Total Price | ₹48,649 |