All filters
Since you and your partner are a dynamic duo, choose this dazzling diamond pendant by Senco and flaunt it in style. The unique pendant crafted in 18K gold and 0.2 carat shimmering heart-shaped diamond in the centre will bring more balance to your love life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000675374 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,000 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,253 |
| Total Price | ₹43,008 |