All filters
This sparkling gold diamond pendant is the new age generation desirable art Birds. Adorn this pendant which gives the wings to fly wherever you go. A pendant goes with every outfit which never holds you back to fly in your own world.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546191 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,521 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,228 |
| Total Price | ₹42,155 |