All filters
The vision of love is something that is as admirable as beautiful. This diamond pendant has been crafted in art which portrays the decorative pattern with the charmingness of inner feeling. Begin your new life with this precious witness of your married life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000555926 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹40,839(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,542 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹2,230 |
| Total Price | ₹76,553 |