All filters
Being trendy will come naturally if you choose these diamond studs encrusted with 0.08 carat diamonds in 18K rose gold. Kids always love playing with flowers and will definitely love these studs encrusted with diamonds. Get these floral-inspired jewellery that can be worn at any place with any outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTT-D000151916 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,046 |
| Total Price | ₹35,906 |