All filters
An incredible art only can be praised by an incredible jewelry lover. This diamond ring has crafted with the extravagant design of insane emotion. Adorn this ring with any outfit anywhere to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551750 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,070 |
| Total Price | ₹36,723 |