All filters
This diamond pendant personifies the dignity of her vision. Give your everyday style a flourish of sparkling romance with this heart-shaped pendant that gives you a glimpse of happiness. Adorn this pendant every day to look graceful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000182016 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,969 |
| Others | ₹1,500 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,737 |
| Total Price | ₹93,966 |