All filters
Our beloved and elders say love and loyalty never need any proof. This diamond pendant has that invisible faith in it which makes you feel that admirable softness, love, and loyalty. Adorn this precious jewelry to look lovely all the time.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000555886 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.23 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹45,156(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,058 |
| Making Charge | ₹10,405 |
| GST (3%) | ₹2,239 |
| Total Price | ₹76,858 |