All filters
Our karigars have the skills and experience required to highlight beauty through abstract patterns. The linear path in the middle is entirely studded with sparkling diamonds which renders this masterpiece a classy sheen. Sport some glamour every day of the week with this charming diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662437 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,760 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,115 |
| Total Price | ₹38,281 |