All filters
These sparkling 0.26 carat diamond studs highlight the beauty of abstract patterns with an array of spherical diamonds encrusted in 18K rose gold. Pair these studs with your jeans and tees to shine every day of the week.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000593641 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,712 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,491 |
| Total Price | ₹51,160 |