All filters
If you are for a quiet flamboyance, this diamond pendant is for you. Its royal sophistication would lend you a voice without being loud and your dress sense would decide the tone of the panache.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255026 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,280 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹959 |
| Total Price | ₹32,893 |