All filters
This diamond pendant with a geometric style and sparkling diamonds has been designed for women who are eager to flaunt their prosperity. Allure your look with this exquisite and intricate diamond pendant to look like a timeless beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000284431 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Stone Weight | 1.85 carat
|
| Gold Value | ₹43,834(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,337 |
| Stone Value | ₹1,029 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,296 |
| Total Price | ₹78,803 |