All filters
Dressing well is a form of good manners, and to keep that manner in your fashion world adorn this exquisite rose gold diamond ring to winsome your lovely personality. Keep this ring as the promised partner of your daily world. Trinket yet beautiful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504114 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.89 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹20,921(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,280 |
| Making Charge | ₹6,317 |
| GST (3%) | ₹1,066 |
| Total Price | ₹36,584 |