All filters
The pattern of this rose gold diamond pendant has enhanced with modernity yet the tradition of vintage. Adorn this pendant to feel the pride and set the glamour point at the party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000551801 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.05 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹66,968(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,763 |
| Making Charge | ₹11,848 |
| GST (3%) | ₹3,318 |
| Total Price | ₹1,13,897 |