All filters
This rosy diamond ladies ring is specially meant for you to wear it on your big day. Look at the simple rectangular diamond in the middle that has magnified your charm and elegance to the highest. The different colour of this ring has made it a unique piece of jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504138 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.26 g
|
| Diamond Quality | JK-SI-I |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹25,016(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,536 |
| Making Charge | ₹4,889 |
| GST (3%) | ₹1,274 |
| Total Price | ₹43,715 |