All filters
The craftsmanship of our master karigars is not a simple craft, is being the essence of emotion that comes out through jewelry design. This rose gold diamond ring portrays minimal art which signifies beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551751 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,004 |
| Total Price | ₹34,464 |