All filters
A sparkling flower with the magnificent vision of a diamond has a unique charisma. This rose gold diamond ring will signify your daisy attire all day long. Adorn this with any outfit to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551749 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,761 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,227 |
| Total Price | ₹42,116 |