All filters
We all love magic from child to old age, and love makes everyone's life magical. This diamond intricate rose gold pendant makes your life much happier as it is now. Let everyone get to know that this exquisite piece of jewelry as beautiful as lightweight to carry. Best earrings to wear daily with your office wear, kurti, and denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000487296 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,792 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹840 |
| Total Price | ₹28,837 |