All filters
The loving people never be spark-less, and to cheers that spirit we have designed this curvy yet stylish diamond ring which not only graceful also giving you the graceful look. Adorn this where ever you go.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357790 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.72 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹7,970(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,068 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹740 |
| Total Price | ₹25,403 |