All filters
A pendant can make women beautiful, not only by her attire by her personality as well. This precious diamond intricate rose gold pendant will give you a charming look. Let everyone get to know that this exquisite piece of jewelry as beautiful as lightweight to carry. Best earrings to wear daily with your office wear, kurti, and denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000494556 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.46 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹16,161(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,329 |
| Making Charge | ₹5,017 |
| GST (3%) | ₹1,036 |
| Total Price | ₹35,543 |