All filters
Jewelry always adds an extra volume to boring things, and this rose gold diamond enhanced pendant here to add a sparkle to your attire. Adorn this to amaze everyone in the crowd. It especially goes with denim, kurtis and office wear. Have a big smile on face and say every jewelry fits you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000494472 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹26,566(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹5,155 |
| GST (3%) | ₹1,769 |
| Total Price | ₹60,715 |