All filters
Designed for the man who leads with confidence and style, this diamond ring redefines the classic band with its hexagonal structure and intricate fretwork detailing. The dual-tone finish creates a visual impact that feels both royal and contemporary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000765148 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.8 g
|
| Diamond Quality | J-VVS |
| Diamond Weight | 0.45 carat
|
| Gold Value | ₹53,132(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹64,817 |
| Making Charge | ₹11,090 |
| GST (3%) | ₹3,872 |
| Total Price | ₹1,32,911 |