All filters
This ribbon-inspired 0.15 carat diamond ring crafted in 18K gold portrays the flexibility and strength of a woman. The simple yet stylish design makes it a standout accessory for fashion-forward women.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000754777 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,200 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,112 |
| Total Price | ₹38,167 |