All filters
Step up your style with this sophisticated diamond ring, shaped with sleek contour lines and a refined cluster centre. A reliable, easy-pairing design for weekday dressing and off-duty looks alike.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000734751 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 3.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹17,712(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,600 |
| Making Charge | ₹9,294 |
| GST (3%) | ₹1,339 |
| Total Price | ₹45,945 |