All filters
Always stay in vogue with these chic 0.22 carat diamond studs designed with an abstract U pattern in 14K gold for the unique You. Shine more and let your style do the talking.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667408 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,316 |
| Total Price | ₹45,162 |